Anatomický tvar
Nejvyšší prioritou Duplo Laminitis podkov je splnit požadavky chronicky schváceného kopyta. Základní účel jakéhokoliv ortopedického ošetření - uvolnění poškozených a bolestivých oblastí - je velmi dobře dosažitelný s podkovami Duplo Laminitis.
Přední okraj podkovy je umístěn před spodním okrajem P3 - tedy na okraji P3 nepůsobí žádný bolestivý bodový tlak. 
Díky otevřené špičce podkovy je možné výrazně zkrátit špici, aby se vytvořila rovnoběžná čára mezi P3 a kopytní stěnou. Kromě toho oblast otevřené špičky podporuje snadný překlop a minimalizuje pákové síly v oblasti špice kopyta. 
 
Přizpůsobení tvaru kopyta
Tvar Duplo Laminitis je založen na velkém množství různých tvarů kopyt, aby pokryl co nejvíce aplikací. Díky velkému syntetickému překrytí kolem kovové vložky můžete podkovu snadno přizpůsobit individuálnímu tvaru každého kopyta. Pro úpravu doporučujeme použít pásovou brusku s hrubým brusným pásem.
 
Použití výplňového materiálu
Duplo Laminitis se vyrábí s integrovanou syntetickou mřížkou, která udržuje tekutý nebo hnětavý výplňový materiál na místě.
 
Redukce hmotnosti
Hmotnost Duplo Laminitis je nižší než klasická obrácená podkova.
 
Absorpce rázů
Kovová vložka je zcela pokrytá syntetickým materiálem. Duplo Laminitis výrazně snižuje otřesy a vysokofrekvenční vibrace způsobené dopadem kopyta na zemi a jsou proto pro koně velmi pohodlné.
Samotná kovová vložka je velmi pevná a odolná proti zkroucení. Ramena podkovy zůstanou ve své poloze a podpírají kopyta přesně tam, kde je to nutné.
Pokud je kovová vložka v pořádku, můžete podkovu používat bez problémů vícekrát.
 

Více o Duplo laminitis a o tom jak je správně používat najdete: 

https://www.facebook.com/notes/plastov%C3%A9-podkovy/duplo-laminitis-podkovy/735054366666847/

https://www.facebook.com/notes/plastov%C3%A9-podkovy/pou%C5%BEit%C3%AD-hn%C4%9Btac%C3%ADho-v%C3%BDpl%C5%88ov%C3%A9ho-materi%C3%A1lu-s-duplo-laminitis/735528266619457/

 

 
Vyhledávání podle parametrů
Načíst další