DE Hoof Taps, pojmenovaný podle svého vynálezce a dlouholetého podkováře Douga Ehrmanna, je produktem, který nabízí zcela nový přístup k péči o kopyta.
Doug vysvětluje: „Tam, kde já kovu konějsou nepříznivé počasí a abrazivní povrchy, jako jsou arény z kamenného prachu, zcela běžné. Tolik koní mělo chronické problémy s nadměrným opotřebením, separací stěn a celkovou ztrátou integrity kopyta. Vzpomínám si, jak jsem přemýšlel- musím najít lepší způsob, jak jim pomoci. “
 

DE HoofTaps byly aplikovány, aby napomohly při řešení separace stěn
 
Po letech výzkumu, terénních zkoušek a vývojových stadií Ehrmann formálně představil DE Hoof Taps na trhu v roce 2018.
 
 
 
Zinkem potažená ocelová spona o délce přibližně 3,5 cm, DE Hoof Taps se vkládají do stěny kopyta těsně k bílé čáře. DE Hoof Taps jsou ponechány po celou dobu trimovacího cyklu a nejčastěji se používají pod tradičními podkovami. Velký úspěch však byl pozorován i při použití spon pod nalepovacími či syntetickými podkovami i na bosých koních.
 
umístění spon v kopytě
 
DE Hoof Taps může být skvělou volbou pro koně naboso nebo naboso, kteří trpí křehkými kopyty a separací stěn.
 
Tato všestrannost je jen jednou z vlastností, kterou DE Hoof Taps učinila populární volbou mezi odborníky v oboru. Podkováři zaznamenávají výrazně pevnější bílé čáry, zacelené stěny a výrazné snížení nadměrného opotřebení. Navštivte Facebook D.E.Hoof Taps a prohlédněte si celou řadu před a po případových studií.

             před a po jednom cyklu použití spon HoofTaps

 
Jak přesně funguje DE Hoof Taps?
Odpověď zní, že odpověď se stále vyvíjí. Víme jistě, že zinkový povlak hraje významnou roli. Na chemické úrovni se říká, že zinek přitahuje existující bakterie a odpuzuje nové bakterie. Ehrmannovou hypotézou je, že pokud je spona vložena do postiženého kopyta, pak zinkový povlak natahne bakterie směrem k sobě. Předpokládá se, že zinek napomáhá při přesměrování bakterií, aby cestovaly po tubulech stěny kopyt. Jako bonus ocelový základ spony pomáhá při snižení opotřebení kopyta.
„Neustále objevujeme další informace o tom, jak fungují,“ přiznává Ehrmann, „ale vzrušující je, že jsme znovu a znovu viděli pozitivní dopad, který na koně mají. Přinášejí výsledky příliš dobré na to, aby je mohli ignorovat. “
 
 
separace stěny - první aplikace spony
 
to samé kopyto po 5 týdnech
 
Ehrmann navrhl sponu tak, aby napodobil přirozené zakřivení bílé čáry a uvnitř kopyta byla jen mělce. Spony nejsou určeny pro tvarování, mohou však být snadno upraveny tak, aby odpovídaly potřebám kopyta. „V některých případech se můžete rozhodnout použít pouze část spony, zatímco v jiných se můžete rozhodnout použít jich více. Rozhodnutí je v konečném důsledku na uvážení a znalostech podkováře, který je používá, “vysvětluje Ehrmann. Chcete-li sponu odstranit, snadno ji vytáhnete kleštěmi.
Benefity D.E.HOOFTAPS:
  • zpomalují nadměrné opotřebení
  • zlepšují trakci
  • pomáhají řešit kopytní deformity mladých koní
  • pomáhají řešit zborcené patky
  • méně invazivní než podkováky
  • jedna velikost pro všechny
  • lze je použít pod podkovu i na boso
  • lze je použít v období zimního sundání podkov ke zpevnění stěn
  • nepoškozují kopyto, vytažení z kopyta po 4-6 týdnech
  • antibakteriální pozinkování
 
umístění spon u křehkých a tenkých stěn trpících nadměrným opotřebením
 
umístění spon při separaci stěn
 
 
spony lze použít při korekci nízkých patek nebo vepředu na špici u špalkových kopyt
umístění spon při separaci stěny

 

 Video: https://www.youtube.com/watch?v=MaMegBBeWZg