1) Neodstraňujte příliš mnoho chodidlové rohoviny, není žádný důvod chodidlo vyřezávat. Nechte tolik chodidla, jako byste měli upravit koně tak, aby byl schopen být bos – a pak přibijte podkovu Epona.
2) Podkovu pasujte těsně na kopyto. Nenechávejte žádné přesahy po stranách, zabrání se tak zašlapávání podkovy párovou končetinou. Zpravidla nebývá žádný problém najít správnou velikost pro každého koně, k dispozici je více jak deset velikostí. Přesto, pokud potřebujete podkovu pro koně upravit, můžete podkovu zkrátit ve špici i v patkách. Dbejte však opatrnosti při úpravě boků podkovy, tam ji můžete zúžit maximálně o 3 milimetry na každé straně.
3) Doporučujeme použít hřebíky Mustad MX-60 pro většinu velikostí (00-2) a hřebíky E-Type pro větší velikosti (3-5). Pro nejmenší velikost 000 doporučujeme použít hřebíky MX-50 nebo MX-55. Tyto typy hřebíků nám fungují nejlépe, ale jiné druhy budou jistě také v pořádku. Problém může nastat u koní, kteří se stíhají, kdy hřebík s menší hlavou může prorazit podkovou.
4) I když to není nezbytně nutné, pro sportovní využití doporučujeme používat pro přitlučení podkovy především zadní otvory. V případě potřeby je možné do podkovy vyvrtat ještě další otvor pro hřebík. Pomáhá to minimalizovat tendenci podkovy odchlipovat se od patek. Pro běžné využití je ideální použít druhý až poslední otvor.
5) V žádném případě nepřibíjejte hřebíky hlouběji než jak se přirozeně usadí posledním úderem kladívka. Hřebíky stačí zapustit těsně pod úroveň nášlapné plochy podkovy.
6) Špici kopyta můžete upravovat až po natlučení podkovy tak, jak uznáte za vhodné, dle toho, jak se kůň přirozeně pohybuje.
7) Pokud kůň často ztrácí podkovy, měli byste pro přibití použít hlavně zadní otvory. S flexibilními podkovami EponaShoe se nemusíte obávat narušení přirozeného roztahování kopyta.
8) Přechod z běžných kovových podkov na flexibilní plastové může někdy působit jinak, než přechod bosého koně na plastové podkovy. Ocelová podkova stahovala kopyto, proto se může stát, že se kopyto náhle zvětší až o číslo už během prvního okování. Proto může být obtížné při přechodu udržet naši podkovu na takovém kopytě a je možné, že ji kůň bude ztrácet. Dle našich zkušenností se toto děje jen u některých koní.
Posunutí podkovy dozadu však poskytuje benefit i zdravým koním, především s podsunutými patkami a příliš dlouhou špicí. Nevhodná je taková úprava pro koně, kteří se stíhají a mají vysoké až špalkové kopyto.