Typy podkov Duplo

Podkovy Duplo se vyrábějí ve dvou typech:
Standard - oranžová řada, podkovy jsou vyrobené z měkčího plastu a kromě řady s plným chodidlem mají elastický límec, který zabraňuje hromadění sněhu nebo bláta v prostoru chodidla. Často jsou proto využívány v zimě.
 
 
                       Duplo Standard
 
 
Extra - zelená řada, podkovy jsou vyráběny z tvrdšího materiálu. Nemají elastický límec. Tvrdší materiál ale lépe odolává oděru, takže jsou používány v teplejším období roku.
 
     Duplo Extra - 4 řady trnů
 
Obě řady podkov jsou na straně ke kopytu opatřeny 2 nebo 4 řadami drobných trnů, které mají za úkol fixovat podkovu co nejlépe na kopytu a zabránit jejímu posunu. Všechny podkovy v sobě mají také kovové jádro - tenký plíšek, který umožňuje podkovu tvarovat podobně jako podkovu kovovou a zároveň však udržuje její stálý tvar.
 
Varianta Clipped + Profilled je navíc opatřena 2 bočními čapkami. Čapky usnadňují podkovářům přibíjení, protože podkova je uchycena ve správné poloze ještě předtím, než jsou všechny podkováky umístěny. Zároveň čapky udržují podkovu během nošení na správném místě a zabraňují jakémukoliv posunu nebo pootočení na kopytě.
Varianta Clipped + Profilled  má hlubší vzorek, který zlepšuje protiskluzové vlastnosti těchto podkov. Tuto variantu doporučujeme na bahnitém povrchu nebo pískových a štěrkových cestách. V naší nabídce máme podkovy s čapkami a zároveň i s vhlubším vzorkem a to jak v řadě Standard tak v řadě Extra...
 
 
             Duplo Clipped + Profiled Standard: s čapkami a vyšším vzorkem
 
Duplo Straight Toe Shoe (STS)-  oblast špičky u STS lehce narovnána. Podlouhlé otvory pro hřebíky jsou umístěny v úhlu 90 stupňů k bílé čáře, takže je možné umístit jednotlivé hřebíky odpovídajícím způsobem a tak reagovat na nepravidelné tvary kopyt.      
 
Zvláštní tvar a prefabrikovaný překlop (“sáňka”) usnadňují překop kopyta. Pokud je kopyto správně připraveno, Duplo STS je ideální i pro obtížné tvary a úhly kopyt.   
 
  
 
 
 
 
 
Closed varianta má zcela uzavřenou chodidlovou plochu. Často se tyto podkovy používají pro plochá, citlivá chodidla nebo v případě velmi kamenitých cest. Samozřejmě se využívají také pro terapeutické účely. Aby se zabránilo vniknutí bláta a choroboplodných zárodků mezi chodidlo a podkovu, doporučujeme vyplnit uzavřenou podkovu kopytním polstrem nebo jiným vyplňovacím materiálem. V naší nabídce je varianta Closed v provedení Extra.
 
Duplo Extra Univesal Closed - s čapkami a plným chodidlem
 
Duplo vyrábí i podkovy určené pro koně schvácené (Duplo Laminitis), podkovy s otvory pro ozuby s patkové části, podkovy s otvory na ozuby jak v přední tak v patkové části (Duplo Standard Jumper) a speciální podkovy do extrémních podmínek (Duplo Arizona) s vyšším profilem a kovovou výstuží kolem špice podkovy pro jejich větší odolnost. Tyto varianty jsme schopni Vám zajistit po domluvě na objednávku.
 
                    Duplo Laminitis
 
                      Duplo Jumper s ozuby
 
                           Duplo Arizona
 
Podkovy Duplo mohou být klasicky připevněný pomocí podkováků, nebo mohou být ke kopytu snadno přilepeny. K podkově je pouze nutné horkovzdušnou pistolí přilepit nejdříve límec nebo manžetky pro uchycení podkovy lepidlem na kopytní stěnu a pak již aplikovat lepidlo...
         Duplo Glu on - na podkovu již připevněn límec
 
Duplo podkovy se vyrábí ve 26 velikostech! (98 - 190 mm, odstupňované po 4 mm) a dvou různých tvarech (kulaté a oválné). Velikost podkovy je určena šířkou kopyta.
Většinu velikostí máme skladem. Podkovy se dají tvarově lehce upravit pomocí kladiva a kovadliny. Pokud naměřená velikost kopyta neodpovídá žádné velikosti podkovy, vyberte podkovu větší. Není problém širší podkovu rašplí upravit do správné velikosti.